O przedszkolu

Przedszkole położone jest w zacisznym miejscu, niedaleko terenów zielonych tj. park, ogródki działkowe, które pozwalają nam na bezpośrednie obserwowanie przyrody. Dookoła budynku rozciąga się przestrzenny bogato zadrzewiony ogród przedszkolny z placem zabaw.

Dysponujemy czteroma salami oraz doskonale wyposażoną salą rekreacyjną, gdzie odbywają się m.in. gimnastyka korekcyjna oraz wszelkie uroczystości i wystąpienia teatralne z uczestnictwem naszych miłych przedszkolaków. W sali znajduje się również kącik audiowizualny oraz kącik muzyczny z szeroką gamą instrumentów muzycznych. Sale przedszkolne dzięki wymianie mebli i pomysłowości nauczycielek są jasne, kolorowe i przytulne. Na ścianach szczególnie szatni i "galerii rozmaitości" znajdują się prace dzieci, które tworzą typowo przedszkolny klimat i wymownie świadczą o intensywności i różnorodności zajęć artystycznych. Placówka posiada gabinet diagnostyczno-konsultacyjny, gdzie przeprowadzane są badania dzieci. Jest to również miejsce indywidualnych spotkań nauczycieli z rodzicami, kącik pracy indywidualnej i zajęć logopedycznych.
Od października 2002r placówka działa w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej w związku z czym mamy zwiększoną ilość godzin zajęć logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej oraz dodatkowo zajęcia teatralno-plastyczne.